Samozamykacze Dorma – branżowy lider

przez | 3 lipca 2019

Rynek samozamykaczy ma się w ostatnich latach bardzo dobrze. Urządzenia, które wcześniej swoje zastosowanie znajdowały jedynie w urzędach, biurowcach, czy też magazynach, obecnie coraz częściej spotkać możemy w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych. Prostota działania, a także duża funkcjonalność sprawiają, że samozamykacze idealnie sprawdzają się w wielu przypadkach. Jak jednak z tak szerokiej oferty wybrać ten idealny model?

Warto w tej kwestii zaufać branżowym liderom. Samozamykacze Dorma to idealna propozycja dla osób, które szukają sprawdzonych rozwiązań, z pomocą których poprawią komfort korzystania z drzwi. Cechą charakterystyczną tej marki, oprócz wysokiej jakości oferowanych produktów, jest duża łatwość dopasowania do konkretnych wymagań budynku.

Samozamykacz Dorma – jak dobrać właściwy model?

Wybór konkretnego modelu samozamykacza Dorma nie jest wcale taki oczywisty. Warto pamiętać, że każde drzwi mają swoją specyfikę i poszczególne modele różnią się od siebie parametrami. Żeby idealnie dopasować do nich samozamykacz, pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Jakie to czynniki?

  • szerokość skrzydła drzwiowego,
  • ciężar skrzydła drzwiowego,
  • rodzaj samozamykacza – samozamykacz z ramieniem, z szyną,  połogowy, ukryty w skrzydle drzwiowym,
  • zakres i sposób regulacji pracy samozamykacza i siła samozamykacza.
  • sposób, w jaki samozamykacz ma być zamontowany  – na skrzydle drzwiowym po stronie zawiasów lub przeciwnej do zawiasów na ościeżnicy, w skrzydle drzwiowym, w podłodze.
  • typ drzwi  – drzwi wewnętrzne, drzwi zewnętrzne.

Warto również pamiętać, że samozamykacze umieszczone na zewnętrznych drzwiach będą stanowiły wyraźny element ich wyposażenia. Powinny więc być odpowiednio dobrane pod względem stylistycznym i kolorystycznym, tak by całość dobrze ze sobą współgrała. Na szczęście samozamykacze Dorma dostępne są w wielu propozycjach kolorystycznych – ułatwia to podjęcie właściwej decyzji.

Samozamykacz Dorma  – najpopularniejsze funkcje dodatkowe

Podstawowym zadaniem samozamykaczy jest samoczynne zamykanie drzwi po ich wcześniejszym otworzeniu. Odpowiedzialne za to są specjalne zawory hydrauliczne oraz sprężyna, które umieszczone są w mechanizmie. Proponowane przez dobre-zamki.pl samozamykacze dorma posiadają jeszcze szereg innych, dodatkowych funkcji. Jakie to funkcje?

  • blokada otwarcia – pozwala na ustawienie drzwi otwartych pod wymaganym kątem,
  • funkcja przeciwwiatrowa – ochrona na wypadek mocnych podmuchów wiatru,
  • opóźnienie zamykania – pozwala na spowolnienie procesu domknięcia drzwi (klient samodzielnie ustala czas, w jakim drzwi zamkną się do końca),
  • funkcje specjalne: sterowanie elektromechaniczne, czujka dymu, synchroniczne zamykanie (drzwi dwuskrzydłowe) i wiele innych.

Mnogość dodatkowych funkcji proponowanych przez producentów samozamykaczy Dorma pozwala z łatwością dobrać produkt, który będzie idealnie skrojony pod nasze potrzeby. Znajdą one swoje zastosowanie w biurach, magazynach, a także budynkach wielorodzinnych.

Jaka jest cena samozamykaczy dorma? Za podstawowe modele, które sprawdzą się w domach jednorodzinnych lub w biurach zapłacić należy około 120 złotych za sztukę. Ich działanie opiera się o specjalną sprężynę, która napina się podczas otwieranie i rozładowywuje swoją energię podczas zamykania. Za bardziej zaawansowane modele, w których występują już zawory hydrauliczne musimy zapłacić około 300 – 400 złotych. Takie samozamykacze świetnie sprawdzą się przy drzwiach przeciwpożarowych.

Kategoria: dom